פרטי התערוכה

ואדי

התערוכה עוסקת במופעים השונים של הואדיות בכרמל, באופנים שבהם הם מעצבים גיאולוגיות ושכבות עירוניות, משפיעים על תשתיות, מגדירים גבולות תרבותיים ופסיכולוגיים, ומהווים בית גידול להתרחשויות טבעיות ואנושיות. אמנים ומעצבים, מקרוב ומרחוק, הוזמנו על-ידי המוזיאון כדי להגיב למגוון הסיטואציות שהוואדי יוצר, ולדמיין אקולוגיות חדשות של קיום משותף בין צמחים, בעלי חיים ובני אדם.

 

כוריאוגרפיה של התנגדות

בתערוכה מוצגות שלוש עבודות של אמנים בינלאומיים, ההוגות במאפיינים האוניברסליים של פעולת הגוף המוחה, ולמולן – ארבע סדרות תצלומים מארבע מחאות משמעותיות מן ההיסטוריה של ישראל.

 

יארו ורגה: סיפורי מסעות בארץ

במרוצת השנה האחרונה הגיע האמן יַארוֹ וַרגה מפראג לישראל שלוש פעמים, ביקורים שבמהלכם התחקה אחר גרמנים, שביקרו בעבר בחיפה, וניסה לאתר את עקבותיה של התרבות הגרמנית בעיר. עניין מיוחד עורר בו נוסע אחד, הסופר קרל מאי, שהגיע לעיר בשנת 1899.

 

רכבת הוואדי - גלריית BFAMI לכל המשפחה

דמיינו נסיעה ברכבת, החוצה נוף בתולי. אין בו לא מבנה, לא מפעל ואפילו לא כביש. כלום. רק גבעות וחול. מבעד לחלון הרכבת נדמה שזה מקום שיד אדם לא נגעה בו, אך זו כמובן אשליה: אילו היינו עומדים בתוך הנוף ומסתכלים לעבר הרכבת, היינו רואים שהנוף מצולק בפסי ברזל. הסביבה שלנו מעוצבת ברובה על ידי בני אדם, שמוסיפים לטבע יצירה משלהם, וכמעט אין מקום שהוא טבעי באמת. אבל אולי בני אדם וטבע יכולים לחיות יחד טוב יותר?
אתן.ם מוזמנות ומוזמנים לעצב את ההר בעצמכן.ם: לשתול בו עצים ולהציץ אל הסודות שהוא חושף מבעד לחלונות התלויים מעליו. הצטרפו לנסיעה בסביבת הנוף המעוצב כדי להתבונן בו מן הפְּנים החוצה ומן החוץ פנימה.

 

רוח צפונית: אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון

תערוכת קבע

רוח צפונית נושבת באוסף מוזיאון חיפה לאמנות. מיקומו של המוזיאון בחיפה משתקף באוספו, שבו עבודות רבות של אמניות ואמנים מחיפה ומהצפון. בעבודות אלה באה לידי ביטוי זהותה הייחודית של העיר חיפה: כעיר נמל, צף ועולה בעבודות היחס למהגר ולפליט; כעיר פועלים, רבות מן העבודות עוסקות בשאלות מעמדיות; וכעיר השוכנת בטופוגרפיה ייחודית בין הים להר, העבודות מתעמקות ביחסי הארצי והרוחני. ממרכזו של האוסף בצפון, אצורה בו גם שיחה עם מרכזי האמנות בישראל, עם התרבות הערבית ועם האמנות המודרנית המערבית.

כל התאריכים

מערכת למכירת כרטיסים